Agentura Pac

Školy v přírodě

>
<
 • 1606929537-16734.JPG
 • 1606929537-29995.jpg
 • 1606929538-22276.JPG
 • 1606929538-20432.JPG

Fullservis ŠvP

Co se tímto nejžádanějším typem ŠvP považuje?

Ubytování

Ubytujeme Vás v naší základně, kde máme všechny školy v přírodě, a to v Levínském kocourovi. Toto místo je výsledkem pečlivého hledání vhodného objektu, který po všech stránkách vyhovuje našim náročným požadavkům.

Stravování

Stravování probíhá z ohledem na děti 5x denně - tři hlavní jídla a dvě svačiny. Pitný režim je celodenní. Pokud budeme na výletě, jsou pro děti přichystané balíčky na cestu... ale pokud je stále někdo hladový, může využít občerstvení v kiosku přímo a areálu střediska.

Doprava

Spolupracujeme smluvně se několika spolehlivými dopravci. V den odjezdu budou na domluveném místě přistaveny příslušné dopravní prostředky /autobusy, minibusy/ k přepravě účastníků na školu v přírodě. Tak tomu je i při odjezdu z pobytu...

Učebny

Ve střediscích najdete dostatek učeben pro výuku na ŠvP. Tyto učebny jsou vytápěné, s tabulí, fixy a dostatkem židlí a stolů. Za nepříznivého počasí tyto prostory slouží coby klubovny pro činnost výchovných skupin.

Vychovatelé

Specialitou na ŠvP je dosazení vlastního výchovného personálu, který tvoří vychovatelé. Tito pracovníci jsou většinou studenti, kteří mají rádi práci s dětmi a u nás tak získávají cennou praxi v oboru pedagogickém. Zároveň musí dosahovat předepsaných kritérií pro vykonávání příslušné funkce, jsou námi proškoleni a na jejich práci dohlíží hlavní vychovatel. Vychovatel zodpovídá za svěřenou skupinu dětí /cca 20 dětí/ ve vymezených částech dne, organizuje a vede program pro děti, dohlíží nad dětmi v dodržování Řádu školy v přírodě, vede konzultace s učitelem atp.

Zdravotní dohled

Na každé ŠvP je přítomen kvalifikovaný a proškolený zdravotník, který má k dispozici plně vybavenou ošetřovnu. Kromě toho, že dohlíží na zdravotní stav dětí, vydává také léky, vyhlašuje preventivní opatření, organizuje vstupní zdravotní filtr, pečuje a zodpovídá za nemocné, organizuje výjezdy k lékaři či kontroluje pořádek.

Noční dozor

V době od večerky do budíčku je dozor nad dětmi svěřen nočnímu vychovateli, který tak zodpovídá za klid a bezpečí ve středisku. Tím je péče a dohled nad dětmi zajištěn 24 hodin denně.
 

Celodenní program

Naše dlouholeté zkušenosti s pořádáním letních dětských táborů nás přivedly na myšlenku, proč by si stejný program nemohly děti užít i na ŠvP. Program je rozdělen do tří částí: 1) činnost ve výchovných skupinách, 2) činnost při etapových hrách, 3) činnost při večerních show.

Organizace a pomoc

Důležitou součástí ŠvP je také její organizační stránka pobytu. Rádi Vám s ní pomůžeme… Jak?

 • Připravíme pro rodiče Zájemky s přihláškami (slouží k informovanosti o počtu dětí, které mají zájem jet na ŠvP).
 • Dodáme do školy potřebné předtištěné formuláře k přijetí na ŠvP (lékařský posudek, bezinfekčnost, zdravotní dotazník dítěte, co s sebou na ŠvP, Řád ŠvP atd.)
 • Zorganizujeme schůzky s učiteli nebo s rodiči, kde se mohou dozvědět či zeptat, jak to na naší ŠvP chodí.
 • Ubytování dětí a učitelů je plně v kompetenci klienta.

Servis pro učitele

Pedagogičtí pracovníci mají pobyt na ŠvP zcela zdarma – na každých 20 dětí pedagog zdarma.

 • Navíc nabízíme zvýhodněné ceny pro vlastní děti učitelů.
 • Práce učitele na ŠvP končí po odučeném dopoledni předáním dětí vychovatelům. Odpolední i večerní program si každý učitel organizuje sám.
 • Po celý den mohou gratis využívat internet a kávový či čajový servis.
 • Na odpoledne pro ně máme spousty tipů na výlety do okolí, večer bývají krátké porady.